Aktualności

« Powrót do indeksu aktualności

18 września 2010

Ankieta Europejskiego Centrum Konsumenckiego: co wiesz o procedurze drobnych roszczeń?

            Kraje członkowskie UE rozpoczęły wspólny projekt dotyczący rozporządzenia (WE) nr 861/2007, ustanawiającego europejską procedurę drobnych roszczeń (ang. small claims). Celem projektu jest zbadanie dostępności i funkcjonowania procedury na poziomie UE w każdym państwie członkowskim. Badania ankietowe koordynowane są przez Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich.

            Na stronie internetowej Europejskiego Centrum Konsumenckiego pojawiła się ankieta, której celem jest zbadanie dostępności i funkcjonowania europejskiej procedury drobnych roszczeń, jest to część wspólnego projektu Sieci ECC-Net. Zachęcamy do udziału w ankiecie.

Liczy się każdy głos!

Ankieta jest dostępna pod adresem:

http://www.konsument.gov.pl/index.php?page=ankieta&hl=pl

13 września 2010

Konferencja w Tarnowie - Turystyka kluczem do rozwoju regionu

                                                                    Powiatowi ( Miejscy)
                                                                    Rzecznicy Konsumentów

            Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów zaprasza na organizowaną w dniach 7-8 października 2010 r. konferencję: Turystyka kluczem do rozwoju regionu, organizowaną w ramach Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

            Organizatorami konferencji są: Prezydent Miasta Tarnowa, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów. W załączeniu ramowy program konferencji.

            Konferencja składa się z dwóch części: pierwszy dzień konferencji to wystąpienia prelegentów, drugi dzień to panel dyskusyjny oraz (dla chętnych) gala finałowa konkursu Wielkie Odkrywanie Małopolski.

            Rzecznicy Konsumentów, którzy pragną wziąć udział w konferencji winni w terminie do 24 września 2010 r. zgłosić swoje uczestnictwo wypełniając załączone zgłoszenie i przesyłając je faxem do siedziby Stowarzyszenia Rzeczników Konsumentów na nr faksu (14) 6216133. Miejsce konferencji: Tarnów, ul. Wałowa 10, Sala Lustrzana.

            Całkowity koszt konferencji wynosi 250 zł. Miejsce noclegu Hotel Tarnovia ul. Kościuszki 10 w Tarnowie.

            Wycofanie uczestnictwa może nastąpić najpóźniej do dnia 28 września 2010 r. Brak obecności osoby zgłoszonej lub zgłoszenie rezygnacji w późniejszym terminie nie powoduje zwolnienia z kosztów lub też zwrotu kosztów.

            Dodatkowych informacji dotyczących konferencji udziela: Krzysztof Podgórski, nr tel.: (14) 6882850 lub (14) 6882851; kom. 726020010; fax. (14) 6216133.

            W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w Konferencji.

Szczegóły w załącznikach:
Tarnów miasto od 1330 roku
Tarnów w 3 dni
Tarnów w 300 minut
Mapa - Tarnow - Stare Miasto
Mapa - Tarnow - Stare Miasto (2)
Formularz zgłoszenia na konferencje
Program konferencji Rzecznicy
Zaproszenie na konferencję

Krzysztof Podgórski
Prezes Stowarzyszenia Rzeczników Konsumentów
Miejski Rzecznik konsumentów w Tarnowie

10 września 2010

Komunikat

           Informujemy, że wszystkie osoby, które zglosiły swój udział w szkoleniu pn. "Konsument wobec nieuczciwych praktyk rynkowych" w dniach 20-21 września 2010 r. w Hotelu Glorietta w Iwoniczu Zdroju zostaly na nie zakwalifikowane. Do zobaczenia!

06 września 2010

Sprawozdanie UOKiK nt: funkcjonowania powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów w roku 2009.

            W załączeniu, przedstawiamy Państwu zbiorcze sprawozdanie nt. funkcjonowania powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów w roku 2009, sporządzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprawozdanie to powstało na bazie informacji otrzymanych od rzeczników konsumentów.

Jeżeli macie Państwo swoje przemyślenia i sugestie co do zakresu i rodzaju informacji, które powinny być umieszczane w corocznym sprawozdaniu rzecznika oraz co do ewentualnej jego modyfikacji, to proszę o ich przesyłanie drogą elektroniczną do 10 września 2010 r. na adres stowarzyszenia.

Nadto w katalogu "Stanowiska i zmiany w przepisach" utworzyliśmy kategorię: "Sprawozdania UOKiK nt. funkcjonowanie rzeczników konsumentów", w której umieściliśmy sprawozdania począwszy od 2006 r..

 Sprawozdanie nt funkcjonowania powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów w roku 2009

 Tabela nt wytaczania powództw na rzecz konsumentów i wstępowanie do toczących się postępowań w roku 2009
Strona główna  •  Mapa stron  •  Kontakt  •  Administracja

Projekt i wykonanie: RevolWEB.pl
© 2021 Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów. Wszystkie prawa zastrzeżone.

statystyka