Aktualności

« Powrót do indeksu aktualności

31 marca 2014

Powiatowi (Miejscy) Rzecznicy Konsumentów

Koleżanki i Koledzy Rzecznicy!

Oddajemy do Waszych rąk pierwszy w tym roku numer Biuletynu Rzeczników Konsumentów, który redagowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Cieszymy się, że możemy kolejny już rok przedstawiać artykuły autorstwa Waszych kolegów i koleżanek oraz ciekawe, a przede wszystkim przydatne orzeczenia sądowe.

Zachęcamy Was nie tylko do lektury Biuletynu, ale także do przesyłania własnych publikacji, uwag, interesujących orzeczeń sądów oraz sygnalizowania ciekawych problemów, które warte są omówienia na łamach naszego wydawnictwa.

W tym numerze wprowadziliśmy kilka drobnych zmian, które mamy nadzieję ułatwią korzystanie z Biuletynu i przypadną Wam do gustu. Czekamy na opinie w tej sprawie. Liczymy, że i ta publikacja spotka się z Waszym zainteresowaniem.

Zespół Redakcyjny

W przypadku jakichkolwiek problemów z odczytaniem Biuletynu prosimy o niezwłoczny kontakt celem udzielenia stosownej pomocy.
Biuletyn współfinansowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów


     Biuletyn Rzeczników nr 1 2014

24 marca 2014

Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki konsumenckiej w Tarnowie

Neven Mimica Komisarz ds. Polityki Konsumenckiej Komisji Europejskiej oraz Róża Thun Poseł do Parlamentu Europejskiego gościli w dniu 24 marca 2014 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Rzeczników Konsumentów w Tarnowie.

Spotkanie w Tarnowie było doskonałą okazją do wysłuchania opinii i problemów rzeczników konsumentów. W spotkaniu uczestniczyli rzecznicy z województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego oraz mazowieckiego. W spotkaniu uczestniczył także zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela.

Komisarz Mimica wyraził uznanie dla pracy rzeczników. Podkreślił, że polski model ochrony konsumentów oparty na instytucji rzeczników to taki model, który odpowiada jego oczekiwaniom, ponieważ jest blisko obywateli. Jego zdaniem jest on optymalny i powinien funkcjonować w całej Unii Europejskiej. Dyskusja skupiła się wokół polityki konsumenckiej w Unii Europejskiej oraz kwestii związanych z ADR i ODR, a także zagadnień związanych z upadłością konsumencką oraz pacjentami-konsumentami. Neven Mimica podkreśli, że to szczególnie ważny i wrażliwy rodzaj konsumentów.

Poniżej link zdjęć ze spotkania:
http://www.tarnow.pl/Galeria/Galeria-Miasto/Galeria-Miasto-2014/Spotkanie-z-Europejskim-Rzecznikiem-Konsumentow-w-UMT
Strona główna  •  Mapa stron  •  Kontakt  •  Administracja

Projekt i wykonanie: RevolWEB.pl
© 2021 Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów. Wszystkie prawa zastrzeżone.

statystyka